Beruška z ruličky od toaletního papíru

    

 

Potřebujeme:

 1. černý, červený barevný papír
 2. jeden bílý kancelářský papír
 3. ruličku od toaletního papíru
 4. nůžky
 5. tužku
 6. lepidlo
 7. šablonku na křídla a hlavu berušky

 

Jak postupovat:

Ruličku obalíme černým barevným papírem, na červený barevný papír si podle šablony obkreslíme křídla a vystřihneme. Poté na křídla nakreslíme černým fixem tečky a poté je přilepíme na ruličku. Následně si podle šablonky obkreslíme hlavu berušky a vystřihneme. Hlavu také přilepíme k ruličce. Z bílého papíru vystřihneme oči a přilepíme je na hlavu berušky. Poté si z černého papíru vystřihneme tykadla a také je přilepíme k hlavě.

 

 

Zdroj: NEZNÁMÝ AUTOR, Beruška z ruličky od toaletního papíru [online], [cit. 25. 10. 2013]. Dostupné na WWW:  http://www.mujplan.cz/postupy/tvoreni/vyrobky-z-papiru/beruska-z-rulicky-od-toaletniho-papiru/beruska/

 

 

 

Beruška z koule

 

Potřebujeme:

 1. papírové koule různých velikostí
 2. vodou ředitelné barvy (červená a černá)
 3. černý tvrdý papír
 4. nůžky
 5. disperzní lepidlo
 6. oboustranná lepicí páska
 7. staré noviny
 8. štětec (široký a tenký)

 

Jak postupovat:

Rozložíme noviny na stůl a ostrým nožem se zoubkovaným ostřím přepůlíme papírové koule. Obrys polokoule obkreslíme na tmavý tvrdý papír a na každé straně kolečka dokreslíme nožky. Rovněž na přední část domalujeme malý půloblouk jako hlavu berušky. Polokoule rozložíme na noviny, z vrchní strany je natřeme červenou barvou a necháme zaschnout. Černou barvou dokreslíme dělicí řáru mezi křídly a sedm teček, vše necháme znova zaschnout. Z černého papíru vystřihneme spodní díl berušky a přilepíme ji ke spodní straně polokoule, kterou jsme nenatírali barvou.Obě části přitlačíme k sobě a necháme zaschnout.

 

 

Zdroj: ŽIŽKOVÁ, I., Nápady pro děti na každý měsíc v roce. Praha: Computer Press, 2007. ISBN: 80-251-1642-5.

 

Kontakt

Hravé tvoření evushka22@seznam.cz